Advertising
Advertising
Fum într-un tren de călători, în gara Salva: pasagerii au fost evacuați

Tren
Scris de Realitatea.NET Publicat: 28 iun. 2026, 20:19
Zeci de persoane au fost evacuate duminică seară dintr-un tren de călători aflat în gara Salva, județul Bistrița-Năsăud, după ce dintr-un vagon a început să iasă fum. Pompierii intervin la fața locului pentru identificarea cauzei și gestionarea situației.
Citește și
- 20:39Intervenție de amploare la barajul Viștea din Brașov: o persoană este căutată după ce a dispărut în apă
- 20:34Canicula mai face o victimă! Un bărbat a murit după ce a fost găsit inconștient pe câmp, în Iași
- 20:24Tentativă de afectare a siguranței feroviare pe linia Dărmănești-Cacica. Trei traverse, găsite pe șine
- 20:15Fetița de 10 ani ucisă în accidentul din Timiș, omagiată de profesori: "Erai un copil bun, curat la suflet și plin de lumină"
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























