Advertising
Advertising
Traian Băsescu a uitat că a câștigat cu DIASPORA și acum o atacă: „Cu voturile lor pierdem statutul de țară!”

Traian Băsescu a uitat că a câștigat cu DIASPORA și acum o atacă: „Cu voturile lor pierdem statutul de țară!”
Scris deGeorgiana Balaban
Publicat6 mai 2025, 21:06
SursăRealitatea PLUS
Traian Băsescu uită că a ajuns președinte datorită diasporei și acum critică dur românii de acolo care l-au votat pe George Simion. Fostul șef de stat care a stat 10 ani la cârma țării lansează atacuri dure la adresa suveraniștilor după ce a anunțat că îl susține pe Nicușor Dan.
Citește și
- 07:14George Simion a cerut măsuri concrete înaintea votului din parlament
- 23:57Dominic Fritz atacă dur negocierile pentru Guvern și îi jignește pe parlamentari: „Aroganța cu care au încercat să ne convingă zile întregi că au voturile, ca apoi să se umilească în fața extremiștilor”
- 23:57Adrian Veștea, după eșecul din Parlament: ”Votul de astăzi nu a fost cel pe care l-am sperat pentru România”
- 23:46Sorin Grindeanu, tot mai aproape de funcția de premier? Liderul PSD: „Dacă mă cheamă președintele, o să merg”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























