Rareș Bogdan, dispus să candideze la Primăria Capitalei: Nu voi sta pe margine sa văd cum PNL pierde alegerile

Friday, 07 February 2020, 16:02 Sursă: Realitatea.NET

Rareș Bogdan a vorbit, într-o intervenție la Realitatea PLUS, despre posibilitatea de a intra în cursa pentru Primăria Capitalei, dacă sondajele de opinie îl dau ca favorit să o bată pe Gabriela Firea.

"Asta nu înseamnă că dacă în sondajele de opinie candidații sondați care și-au exprimat dorința de a candida nu stau suficient de bine încât să aibă șansa să o bată pe doamna Firea nu voi intra în luptă. Dacă lucrurile nu stau cum trebuie pentru ceilalți candidați și dacă cumva eu stau mai bine decât ceilalți, mult mai bine, nu cu două, trei, cinci procente, că în campanie pot să crească și ceilalți, dacă eu stau cu 15 procente peste ceilalți, și am o șansă s-o bat pe Firea și nu există un alt candidat în PNL care să poată s-o bată pe Firea, să nu credeți că stau pe margine și mă uit cum partidul meu pierde alegerile la București", a declarat Rareș Bogdan. 


Citeste totul despre:


Alte articole din: POLITICĂ
Adaugă părerea ta
Comentarii Existente
2020-02-07 16:48:37
Ramona

Dacă va fi un singur tur de scrutin, partidele democratice trebuie să aibă un candidat comun, altfel mahalagioaica din Bacău o să câștige, deși e dezavuată de marea majoritate a bucureștenilor.

2020-02-07 16:53:21
Niță Marian

Bogdane vedeateaș bolnav de coronavirus.

2020-02-07 17:47:34
Paine si circ in Romanica

Bozgorul a luat 11% cand a candidat, Cap de Penis ia 5% daca candideaza, are val mare de antipatie in Bucuresti plus ca el e de la Cluj ori pentru Bucuresteni Ardealul nu e fruncea.

2020-02-07 18:04:55
DiasPOOLA

Atata noroc cu acest Mesia al politicii romanesti. Salvatorul universal, saosyantul, ultimul mohican. Daca aici am ajuns cu politica nu mai avem nicio sansa!!!

2020-02-07 19:13:44
Adrian

Firea, cea care e obisnuita sa aibe gura mare si plina se da in poze acum inainte de alegeri. De cand este la primarie a facut multe pentru Bucuresti-eni: aaaaaa, adicaa , paiii , stai putin ...si cam atat.

2020-02-07 21:32:27
Costel

Rareș Bogdan vrea si el un os de ros la primărie de parcă orice Terchea Bercea are vocație de primar.

2020-02-10 12:05:34
Amalia

Mult succes !!!!

2020-02-11 10:57:29
Motanul Liberal

Astea sunt povesti manipulatoare, pitrocite de securistul PSD-ist Guse,care de foame s-a vandut cu totul ! Sa stiti si voi,toti fraierii de pe aici, Rares e mult mai smecher ,mult mai "bandit" pentru a pune botul la asa ceva,una pentru ca stie ce stie orice om normal la cap ca singurul care-o poate bate pe mancatoarea de cacat,e Nicusor,si alta pentru ca viatza de la Bruxelles nu poate suferii comparatie cu tzigania din Bucuresti,indiferent de spagile grase ,de milioane,la achizitii ,din Turcia,sau de oriunde,care mai pot duce in timp si la puscarie,dupa cum veti vedea !!!

2020-02-12 09:10:25
Adrian

Pai cum vine asta, dle Rares Bogdan? Astazi spunem una, maine spunem alta...apoi va mirati ca nimeni nu mai are incredere in clasa politica!!! Nu considerati ca este destul faptul ca toti mintiti in campanii de ingheata apele?

Alte articole din: POLITICĂ