Mișcare-bombă luată în calcul de Viorica Dăncilă! Se duce peste Iohannis

Sunday, 17 November 2019, 10:06 Sursă: Realitatea.NET

Potrivit unor surse din conducerea PSD, la dezbaterea de marți seara, Klaus Iohannis s-ar putea trezi cu Viorica Dăncilă la ușă. 

Adaugă părerea ta

Peste o săptămână, românii sunt chemați, din nou, la urne. Pentru ultima săptămână de campanie, președintele și-a programat vizite în fiefurile tradiționale ale PSD în care a câștigat în primul tur. Astăzi și-a reluat și Viorica Dăncilă turneul prin țară.

Iohannis a anunțat că va face o dezbatere. Întâlnirea este anunțată de președintele Klaus Iohannis pentru ziua de marți, la Școala Națională de Studii Politice și Administrative, respectiv în Aula Bibliotecii Centrale Universitare “Carol I”, și vor participa jurnaliști și politologi.

Nu este exclus să meargă și Viorica Dăncilă la dezbatere, spun surse citate de Realitatea PLUS.

Comentarii Existente
2019-11-17 10:37:33
Paine si circ in Romanica

Nu ca "s-ar putea". Sigur #Protest pentru Dezbatere Publica intre candidati va fi prezent la mamut in poarta!!! Asa fricos nu s-a mai pomenit in Romanica. Hahaha.. Ii este frica de Dancila.

2019-11-17 11:07:20
Dl presedinte,vă intreb ,ce prieteni aveti p afară,ca dl Orban e aici si nu prea e sigur.Ati dat o masă oficială la un prieten ?

Nu domnul Pâine si Circ,presedintelui meu nu îi e frică de dna Dăncilă, îi e frică de domnia sa.Ce să le spui oamenilor că ai facut ?Că te intâlneai periodic cu Cruduta ,la taifas,cum declara,ca a fost in Sua la chemare,că a îmbrăcat in Japonia fracul de seară,spre rusinea Roamniei,in locul fracului de zi,si pe la intâlnirile de pe la UE tinea nevasta de mână,fără prieteni,fără un schimb de idei,fără sa intrebe pe polonez,de ex,daca la ei s-au făcut castraveții si pe Merkel,daca nemții stiu poker.Câte mese proptocolare ati dat ,stiind ca in dreapta se ține cuțitul si ordine e stabilt la basa...Un primar de provincie ,pus sa intâlneasca lumea bună,se va mira intâi dacă liftul opreste singur sau cere ambasadorului sa ii spună pe ce use se intră,ca de iesit il asteaptă soția ,stie.

2019-11-17 11:18:23
Pentru dl/dna cu "Romanica":

1. Personal nu agreez folosirea diminutivului "Romanica" (fara suparare, dar imi aduce in fata imagine de cocalar cu ghiul, lant de aur si BMW). Tara noastra (ROMANIA) nu are nicio vina ca este locuita de idioti; 2. Saca vreti dezbatere puteti protesta, traim intr-o tara libera si, sigur, acum, nu va vor parfuma jandarmii cu gaze si nici nu va vor mangaia cu bastoanele; 3. O intrbare: ce au putea sa dezbati cu o proasta? Nota. Un apropiat din PSD a numit-o asa pe dna VVD; 4. Eu cred ca romanii stiu cu cine sa voteze si fara dezbatere. Dezbaterea isi are rolul ei intr-o socetate asezata, nu intr-una care este "fracturata" inca din 1990; mentorul dvs. Iliescu stie!

2019-11-17 11:24:25
Paine si circ in Romanica

Atunci ignora , ori iti provoc insomnii si dimineata icter?

2019-11-17 11:33:28
Carmen

E împinsă de la spate şi nu-şi dă seama că e incapabilă cu toata pregatirea de cultură generală îndopată cu lingurița pe ultimul metru de super consilierii angajați de PSD.

2019-11-17 11:33:36
Sabin

Circula pe net o vorba care lamureste problema in mod exhaustiv: "daca pentru a alege intre Iohannis si Dancila iti trebuie dezbatere, ai nevoie de un insotitor permanent"

2019-11-17 11:36:39
Stimate "Romanica"

Exact asta voi face, am sa va ignor. De fapt, asta face si Johannis, o ignora pe dna VVD deoarece nu are cum sa discute cu dansa. QED.

2019-11-17 11:39:23
Dobre

Pai ce poate proassta satului videle ? Decat sa faca circ de videle si dragnea 2

2019-11-17 11:48:36
Paine si circ in Romanica

Nu ma mai stima..somn usor!

2019-11-17 11:53:33
Robert

Aceeasi problema macina prostimea intruchipata in actori cu roluri ieftine de matineu. Nu se mai munceste in tara asta, toata poolimea sta conectata la Instagram, diverse site-uri si Sugibook! Pofta mare sa aveti.

2019-11-17 12:41:05
fanebossuvostru89@yahoo.com

sambata pe 23 noiembrie toti jmekeri adevarati voteaza Dancila.. ;) numa panselutele fraiere voteaza neamtu... ;) vo dam la bucute fraerosanilor.. ;) indiferent d cat va scremeti.. ;)

2019-11-17 12:43:15
Fane

cum imi sterg comentariu de mai inainte? k din greseala miam pus mailul in loc de nume.. am inversat.. datimi va rog raspuns sau stergetimi comentariul de acum 1 min

2019-11-17 13:04:59
Oarecare

Catre toti cei care il sustin pe Klaus Werner Iohannis (Noi): -Nu va mai bateti capul cu astia din psd, nu ai cu cine efectiv. Degeaba le explici ce e bine si ce e rau ca tot pe a lor o vor tine. Ei stiu doar un sigur lucru: Pe datorie in carciuma din sat si jos Iohannis / Basescu / PNL. Nu va mai bateti capul. Ei nu stiu unde e Romania pe harta Europeana si voi incercati sa argumentati cu ei. Sunt prea inconstienti ca sa realizeze ca singurul care le poate face un bine este Iohannis. Nu va mai obositi. Lasatii ca sunt slabi si usor de manipulat, ca doar pe asta se bazeaza psd -pe manipularea oamenilor slabi fara scoala, ca votul e vot. Toti cei care il sustineti pe Klaus Werner Iohannis: Doar mergeti la vot. Sa nu stati acasa cu impresia ca "apai oricum iese Iohannis, nu mai are rost sa merg si eu..." Te asigur ca are rost. Votul tau conteaza. La vot nu iesi doar ca sa iasa Iohannis, ci ca sa opresti ciuma rosie numita psd. Mergi la vot ca sa spun NU propagandei pesediste / comuniste. NU pentru comunism DA pentru democratia PRO-UE. Mergeti la vot.

2019-11-17 13:28:29
Joanna

La cit tupeu are femeia asta nu ar fi exclus sa se dea in stamba si pe acolo, V.V. Dancila e facuta de o matusa de a ei chioara,surda si muta care nu s-a putut ocupa de educatiea ei. Chivutele din jurul ei, unele cu nume pompoase nestiute de olteni " Sefa de campanie" o sfatuiesc "puneti fata poalele -n cap " te salvam noi asa cum l-am salvat si pe Dragnea". Femeeeeeeeeeeeeee acolo se intra numai daca esti invitata, Respecta daca vrei sa fi respectata.

2019-11-17 13:36:53
Seb

Fereasca Sfantu'. Asa vede ea sa fie prezidentiabil? Tragand de usi neinvitata? Umilindu-si alegatorii in halul acesta?? Cersind atentie doar doar se trezeste acolo sa poata improsca cu minciuni si tzatzisme ieftine! Chiar ca ciuma rosie!

2019-11-17 14:22:14
Constantin Gadea

Sa spuna Viorica: de ce vedem numai o parte a Lunii de pe Terra si sa enumere trei fosti colegi de facultate.

2019-11-17 14:23:02
Constantin Gadea

CA O VIPERA SIREATA, CA O BABA FARA MINTE, VIORICA, DELOC BEATA, SUDUIE SI MINTE, MINTE. PE IOHANNIS IL ATACA CU BLAND GLAS TELEORMANEAN: CA NU STIE CE SA FACA, CA-I ANTIEUROPEAN, CA E HOT, SPUNE TRUFASA, CA E NAIBA, ANTICRIST, SI-ARUNCA APOI GOGOASA CA E MARE COMUNIST. CA LUPUL FLAMAND,CU BALE, INDUCE IN NOI FIOR: CA IOHANNIS ESTE MOALE, DAR SI MARE DICTATOR. VIORICA POAT-SA RAGA, CA NOI IL VOTAM MAI TOTI, SA NE SCAPE TARA DRAGA DE TRADARE SI DE HOTI.

2019-11-17 14:24:58
dama de pica

Confruntarea va fi afara! VVD merge sa imprumute de la BCU o carte necitita, scrisa de Ion Iliescu!

2019-11-17 14:25:16
dama de pica

Confruntarea va fi afara! VVD merge sa imprumute de la BCU o carte necitita, scrisa de Ion Iliescu!

2019-11-17 14:25:43
dama de pica

Confruntarea va fi afara! VVD merge sa imprumute de la BCU o carte necitita, scrisa de Ion Iliescu!

2019-11-17 14:26:19
dama de pica

Confruntarea va fi afara! VVD merge sa imprumute de la BCU o carte necitita, scrisa de Ion Iliescu!

2019-11-17 14:34:01
dama de pica

Voi cei de la I_Realitatea ati inversat vizualizarea comentariilor primele postate sunt ultimele si invers!

2019-11-17 14:59:28
Oarecare

Catre toti cei care il sustin pe Klaus Werner Iohannis (Noi): -Nu va mai bateti capul cu astia din psd, nu ai cu cine efectiv. Degeaba le explici ce e bine si ce e rau ca tot pe a lor o vor tine. Ei stiu doar un sigur lucru: Pe datorie in carciuma din sat si jos Iohannis / Basescu / PNL. Nu va mai bateti capul. Ei nu stiu unde e Romania pe harta Europeana si voi incercati sa argumentati cu ei. Sunt prea inconstienti ca sa realizeze ca singurul care le poate face un bine este Iohannis. Nu va mai obositi. Lasatii ca sunt slabi si usor de manipulat, ca doar pe asta se bazeaza psd -pe manipularea oamenilor slabi fara scoala, ca votul e vot. Toti cei care il sustineti pe Klaus Werner Iohannis: Doar mergeti la vot. Sa nu stati acasa cu impresia ca "apai oricum iese Iohannis, nu mai are rost sa merg si eu..." Te asigur ca are rost. Votul tau conteaza. La vot nu iesi doar ca sa iasa Iohannis, ci ca sa opresti ciuma rosie numita psd. Mergi la vot ca sa spun NU propagandei pesediste / comuniste. NU pentru comunism DA pentru democratia PRO-UE. Mergeti la vot.

2019-11-17 15:37:45

2019-11-17 18:32:12
Mihai

Abia astept sa treaca saptamana aceasta caci tare s-a mai degradat situatia. PSD a ajuns un partid de extremisti care tin o gramada de oameni captivi si-i folosesc in scopul lor personal. Nivelul lor moral este la nivelul zero, ba mai se dau si crestini. Viorica vrea sa fie presedinte, dar nu se uita ca nu este in stare de o asa functie. Dintr-un accident a fost prim ministru si acum se crede indreptatita sa devina presedinte a-l Romaniei. O fi tara romaneasca cum este dar nici asa ca orice tembel sa-i fie presedinte.

2019-11-17 18:41:03
Robert

Dreapta ramaneasca nu a miscat si nu o sa miste un deget pentru a salta aceasta categorie sociala hulita de "intelectuali" semi-analfabeti. Mai mult, in decursul anilor, de la Bratieni incoace, mai multe biruri au fost puse pe umerii lor, nu am vazut nici un dreptaci sa faca ceva pentru copii de la tara, in afara de Udrea care pentru spaga a umplut satele cu primari PDL de locuri de joaca unde pasc oile, vacile etc. si sali de sport in localitati unde sunt majoritatea octogenari. Statiuni de Ski unde nu exista populatie etc..Oamenii astia vor vota PSD pentru ca astia mai se uita si la ei, nu sunt lacomi sa ia ei tot si restul nu-i intereseaza precum dreptacii bautori de cafele pe la Bruxelles.

2019-11-17 18:57:35
Mihai

Robert sper ca nu a-i uitat ca PSD-ul a fost la putere aproape tot timpul in ultimi 30 de ani. Asa ca sa le multumesti lor de "bunastarea" tarii. PS. Nu se bea cafea numai la Bruxelles. Pe de alta parte mai bine sa beai cafea decat sa imbeti poporul roman cu apa rece.

2019-11-17 20:09:14
Paine si circ in Romanica

Evident, Udrea a fost in PSD, si Tariceanu, si CDR votati crucea, Basexu identic, pe Ciolos nici nu-l mai pun, guverne PSD si astea....

2019-11-17 20:31:17
paine si circ,

tot prost ai ramas? Mai citeste si tu o carte mai gandeste-te la ceva. Nu boii imping oistea lumii!

Alte articole din: Ultimele Stiri