Lasconi mizează pe președintele provizoriu ca să ia voturi: cum se contrazice în declarații șefa reziștilor

Elena Lasconi / Foto: Inquam Photos
Elena Lasconi nu se dezice de poeziile din campania trecută și continuă să se contrazică în propriile declarații. Șefa reziștilor a revenit la propunerea de a-l pune pe Ilie Bolojan ca premier, deși ultterior declarase că ar putea exista posibilitatea de a desemna un premier tehnocrat sau chiar PSD-ist.
Elena Lasconi dă dovadă, din nou, de incoerență: „La mine e certitudine, dacă voi ajunge președintele României, Ilie Bolojan va fi premier”, a declarat lidera reziștilor.
REPER cere USR s-o retragă pe Lasconi din cursa prezidențială și să-l susțină pe Nicușor Dan
Chiar și așa, în luna decembrie, Lasconi avea o altă viziune. După alegerile parlamentare, nu doar că nici nu preciza numele lui Bolojan, dar vedea varianta în care premierul țării putea proveni din partidul PSD sau chiar să fie tehnocrat.
Citește și:
- 23:32 - Traian Băsescu, întâlnire de taină cu foști lideri PDL: „Nu mă ocup cu pus premieri” - VIDEO
- 23:05 - Cum s-a spălat Ilie Bolojan pe mâini în toate scandalurile de corupție din jurul lui. Documentar Realitatea Plus
- 21:20 - Stelian Tănase, atac fără precedent la adresa PNL: „V-ați lăsat aserviți de Iohannis și ați mers să lingeți clanțele”
- 19:20 - Jurnalist Realitatea Plus, împins de aghiotanții lui Ilie Bolojan pentru că a întrebat despre banii pe microbuzele din Bihor - VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














