Klaus Iohannis, în vizită oficială în SUA, la sesiunea Adunării Generale a ONU

Klaus Iohannis, în vizită oficială în SUA, la sesiunea Adunării Generale a ONU
Preşedintele Klaus Iohannis va face, în luna septembrie, o deplasare oficială de aproximativ o săptămână în Statele Unite ale Americii, undeva va participa la sesiunea Adunării Generale a ONU, care va avea loc la New York.
Vizita preşedintelui este programată în a doua jumătate a lunii septembrie, sesiunea Adunării Generale a ONU începând pe 15 septembrie, informează Mediafax.
Potrivit programului de până în acest moment, Klaus Iohannis nu are stabilită o vizită şi la Casa Albă sau o întrevedere cu preşedintele Barack Obama.
Sesiunea Adunării Generale a ONU se va desfăşura în perioada 15 septembrie - 6 octombrie, la New York, subiectul principal al discuţiilor fiind agenda Naţiunilor Unite post 2015, care va stabili strategia organizaţiei mondiale pe următorul deceniu şi jumătate.
Citește și:
- 22:22 - Ștefan Radu Oprea aruncă bomba: "Aroganța lui Pîslaru ne va costa 200 de milioane de euro"
- 21:21 - Anca Alexandrescu, critici dure la adresa lui Ilie Bolojan: Avem nevoie de un guvern care să facă ordine în țară
- 20:34 - Ciprian Ciucu: Soarta Guvernului la moțiunea de marți "se joacă" la câteva voturi
- 19:22 - Miron Mitrea critică presiunile la adresa parlamentarilor: „Dubla măsură trebuie să dispară”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














