Advertising
Advertising
Grindeanu își face Guvern: Carmen Dan și Sevil Shhaideh pleacă, Jianu - interimar și vicepremier

Grindeanu își face Guvern: Carmen Dan și Sevil Shhaideh pleacă, Jianu - interimar și vicepremier
Scris deRealitatea.NET
Publicat16 iun. 2017, 20:06
Actualizat16 iun. 2017, 23:31
Sorin Grindeanu i-a cerut lui Klaus Iohannis vacantarea posturilor lui Carmen Dan și Sevil Shhaideh și l-a propus pe Augustin Jianu interimar la Ministerul Dezvoltării și vicepremier. Totodată, interimatul la MAI este preluat de premier. Propunerile de numiri și de vacantare a unor posturi în Guvern au ajuns la Administrația Prezidențială.
Citește și
- 17:38Valeriu Munteanu (deputat AUR): „Nu putem accepta transformarea statului într-un colector abuziv de taxe care calcă în picioare drepturile cetățenilor”
- 17:33RA-APPS suspendă publicarea datelor despre imobilele atribuite persoanelor fizice, după decizia Curții de Apel București
- 17:12Nicușor Dan i-a chemat la Palatul Cotroceni pe Adrian Veștea și Sorin Grindeanu. Discuții cruciale după complotul Bolojan-Fritz-UDMR - SURSE
- 16:21Scandal cu bani la USR. O angajată este acuzată că a pus mâna pe 400.000 de lei
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























