Advertising
Advertising
Demisie în fruntea Inspectorului școlar general din București
16 nov. 2019, 17:03
Actualizat: 16 nov. 2019, 17:03

Demisie în fruntea Inspectorului școlar general din București
Articol scris de Scris de Editor
Advertising
Inspectorul școlar general din București, Ioana Mihaela Neacșu, a demisionat din funcție.
Membră a PSD, Neacșu ocupa acest post din anul 2018. Locul acesteia va fi luat de Liliana Toderiuc - Fedorca, în prezent inspector general adjunct la București.
Numele Ioanei Mihaela Neacșu a fost vehiculat în vara acestui an pentru ocuparea funcției de ministru al Educației, după ce Ecaterina Andronescu a fost demisă.
Citește și:
- 23:47 - Mitică Dragomir, dezvăluiri-șoc: Dîncu s-a întâlnit cu Ponta la un restaurant din Capitală. Au vrut să-i execute pe Olguța și Manda
- 22:41 - Macron, vizită la Atena: Franța și Grecia au semnat nouă acorduri, inclusiv un pact de apărare reînnoit automat la fiecare cinci ani
- 21:30 - Oana Țoiu, după ce l-a convocat pe ambasadorul Rusiei la MAE: „Pentru prima dată nu a putut nega că drona este a lor”
- 20:03 - Viktor Orban demisionează din Parlament după ce a fost înfrânt de Peter Magyar: „Sunt necesar în reorganizarea taberei naționale”
Advertising
Advertising
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News
Advertising
Advertising














