Dacian Cioloș vrea Guvern ”din umbră”

Dacian Cioloș vrea Guvern ”din umbră”
Liderul formațiunii politice PLUS, Dacian Cioloș, vrea ”Guvern din umbră” și are trei propuneri pentru Uniunea Salvați România.
Cioloș își dorește continuarea alianței cu USR în perioada următoare și constituirea unui guvern din umbră. „Trebuie să lucrăm la încredere și să ne pregătim de guvernare”, a declarat Dacian Cioloș.
„Vrem structură executivă unică a alianței. Doi: constitirea unui guvern din umbră și a unui program politic comun. Trebuie să ne pregătim de guvernare. Și trei: vrem să propunem să finalizăm până în februarie selecția candidaților unici pentru alegerile locale. Trebuie să lucrăm la încredere”, a precizat Dacian Cioloș la Cluj-Napoca.
Citește și:
- 23:47 - Mitică Dragomir, dezvăluiri-șoc: Dîncu s-a întâlnit cu Ponta la un restaurant din Capitală. Au vrut să-i execute pe Olguța și Manda
- 22:41 - Macron, vizită la Atena: Franța și Grecia au semnat nouă acorduri, inclusiv un pact de apărare reînnoit automat la fiecare cinci ani
- 21:30 - Oana Țoiu, după ce l-a convocat pe ambasadorul Rusiei la MAE: „Pentru prima dată nu a putut nega că drona este a lor”
- 20:03 - Viktor Orban demisionează din Parlament după ce a fost înfrânt de Peter Magyar: „Sunt necesar în reorganizarea taberei naționale”
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














