Băsescu: Exclud posibilitatea să fi primit bani de la Microsoft, în 2009

Băsescu: Exclud posibilitatea să fi primit bani de la Microsoft, în 2009
Președintele Traian Băsescu a declarat marți că exclude posibilitatea ca în campania din 2009 să fi primit bani din partea Microsoft.
"Eu exclud această posibilitate ca cineva să fi venit să-mi dea bani de la Microsoft pentru campanie. Este copilăresc", a afirmat Băsescu la Adevărul Live.
Șeful statului a fost întrebat cum comentează declarația candidatului independent Călin Popescu-Tăriceanu conform căreia participarea lui Dorin Cocoș la afacerea Microsoft ar fi avut ca scop inclusiv finanțarea campaniei prezidențiale a lui Traian Băsescu în 2009.
"Nu are nicio legătură. Eu o spun foarte sincer: nu știu dacă Dorin Cocoș a primit bani, nu știu. Știu că a participat la o discuție, așa rezulta din dosar, din ceea ce am văzut, dar nu rezulta că s-ar fi și făcut un transfer de bani, dar discuția despre bani a fost așa cum a fost redată în declarația a unu sau doi martori", a precizat Traian Băsescu
Mai multe pe Agerpres
Citește și:
- 23:09 - Nicușor Dan a salutat începerea negocierilor de aderare cu R.Moldova și Ucraina. Ce a scris șeful statului în mesajul su
- 22:24 - Mișcarea politică a momentului: Ilie Bolojan face o nouă vizită în Republica Moldova
- 22:02 - Dezvăluiri-ȘOC despre caracatița care a slăbit siguranța din port. Cu ce explicații vin autoritățile?
- 21:59 - O nouă filială AUR prinde viață în Dâmbovița. De astăzi, partidul este prezent și în comuna Brezoaele
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























