Atac xenofob, marca PSD. Olguţa Vasilescu: "Domnul Klaus, cred deja se şi vede şef de lagăr de concentrare”

Sunday, 17 November 2019, 11:24 Sursă: Realitatea.NET

PSD reia asocierea între originile germane ale lui Klaus Iohannis și ororile nazismului, în încercarea de a-l ataca pe actualul preşeidnte, candidat în turul doi al alegerilor prezidenţiale. 

Adaugă părerea ta

Lia Olguța Vasilescu a declarat că președintele Klaus Iohannis probabil deja se vede „șef de lagăr de concentrare” unde ar fi închiși social-democrații, pentru reeducare. Afirmația vine în contextul în care șeful statului a spus în mai multe rânduri că e în război cu PSD.

„Domnul Klaus, cred deja se şi vede şef de lagăr de concentrare şi toţi PSD-iştii băgaţi acolo la reeducare”, a declarat Lia Olguţa Vasilescu, la un post național de televiziune.

Președinte Klaus Iohannis a atacat constant PSD atât înainte, cât și în timpul campaniei. Șeful statului a declarat, la o întâlnire cu cetățenii organizată de PNL sâmbătă la Bistrița-Năsăud, că el și liberalii sunt în război cu PSD, și nu în competiție electorală.

„Dragii mei, eu nu sunt cu PSD într-o competiție electorală, eu sunt cu PSD în război. Noi suntem cu PSD în război. Și asta nu pentru că noi suntem așa, răi, pentru că ei au fost răi cu românii. PSD a guvernat împotriva românilor, PSD a venit la putere cu promisiuni mari și nici nu a ajuns bine în Palatul Victoria și au început să încerce să subjuge justiția, să acapareze marile sisteme publice, PSD a atacat democrația din România. Este inadmisibil, a fost inadmisibil și rezultatul este cel pe care l-au meritat, au fost înlăturați de la putere!”, a afirmat Klaus Iohannis.

Comentarii Existente
2019-11-17 11:45:03
Vlad

Xenofobia unde este? Regele asta fara coroana are multe de raspuns pana sa fie incoronat. Altfel...furci, topoare, cutite se vor ascute in tara asta.

2019-11-17 12:40:43
bre, mai ai frati tot asa?

exista tratament.

2019-11-17 12:52:56
Mihai

Vlad, ar trebui sa realizezi ca limitata este depasita. Ceea ce faci tu prin postarea ta se numeste instigare la violenta. Sper ca Realitatea a sesizat lucrul acesta.

2019-11-17 13:09:03
Oarecare

Catre toti cei care il sustin pe Klaus Werner Iohannis (Noi): -Nu va mai bateti capul cu astia din psd, nu ai cu cine efectiv. Degeaba le explici ce e bine si ce e rau ca tot pe a lor o vor tine. Ei stiu doar un sigur lucru: Pe datorie in carciuma din sat si jos Iohannis / Basescu / PNL. Nu va mai bateti capul. Ei nu stiu unde e Romania pe harta Europeana si voi incercati sa argumentati cu ei. Sunt prea inconstienti ca sa realizeze ca singurul care le poate face un bine este Iohannis. Nu va mai obositi. Lasatii ca sunt slabi si usor de manipulat, ca doar pe asta se bazeaza psd -pe manipularea oamenilor slabi fara scoala, ca votul e vot. Toti cei care il sustineti pe Klaus Werner Iohannis: Doar mergeti la vot. Sa nu stati acasa cu impresia ca "apai oricum iese Iohannis, nu mai are rost sa merg si eu..." Te asigur ca are rost. Votul tau conteaza. La vot nu iesi doar ca sa iasa Iohannis, ci ca sa opresti ciuma rosie numita psd. Mergi la vot ca sa spun NU propagandei pesediste / comuniste. NU pentru comunism DA pentru democratia PRO-UE. Mergeti la vot.

2019-11-17 13:47:51
Joanna

Cind si cum s-a ajuns aici? o natiune cu bisericii la fiecare colt de strada, cu cruci agatate de gitul tuturor si cu Dumnezeu in gura de dimineta pina seara. Cum a ajuns acest popor sa urasca atit de mult, intr-o lume in care se vrea sa fim mai buni.Saraca doamna Vasilescu, cum sa o educi ea a invatat karate, pentru a-si consuma adrenalina acum se da-n spectacol cu ce a auzit pe la periferiea Craiovei. Despre lagar stie tot atit de mult precum votanti ei, care spun ca Europa este o tara care da ceva putorilor. Vladut draga esti sarac cu duhul dute si te spovedeste,acusi ii 2020 si tu tot la balega ai ramas, adica la furca.

2019-11-17 15:24:07
toto2

daca Iohanis ar fi un om cinstit si onest ar fi participat la dezbateri indiferent din ce partid face parte ,in nici o tata din lume nu a existat asa ceva ,chiar si partidele cele mai nedemocratice au participat la dezbateri dar asta numai la romani se poate intampla pentruca romanii nu dau importanta la acest lucru si voteaza dupa ureche ,cei care sunt cu Iohanis sunt aceleasi capete care au mai fost la putere dar si au schimbat caciula ,aceleasi capete cu o alta caciula,nici cu Viorica Dancila nu este bine dar trebuia sa fie schimbati amandoi ,sa fie ceva nou din cei independenti putea fi cineva care ar putea schimba fata tarii ,dar noi romanii nu vrem asa ceva tot cu raul inainte.

2019-11-17 15:44:25
Să nu zici de rău de un român,ca urăsti emigratia.

Dle Vlad,oamenii de scriu nu percep idei,ci numai doctrine.Nemultumirea populară o redati poetic :„Altfel...furci, topoare, cutite se vor ascute in tara asta.”Dar nu uitati ca suntem membrii NATO,organizatie care asigura guvernul la 10 august să nu fie atacat de ..si pe alesii neamului să nu fie supărati de pretenții absurde .Coșbuc era,într-adevăr sovin :„Să nu dea Dumnezeu cel sfânt /Să vrem noi sânge nu pământ ”.Poporul nu vrea sânge decât pentru pământ,nu si pentr democratie.

2019-11-17 18:58:49
Vlad

Ce e cumetre? Te supara adevarul? Cand versi minciuni urmate de laturi de dimineata pana seara pe aici, noi nu vedem sau cum? Realitatea se dovedeste un site Democratic unde parerile se pot expune liber, dar vin unii de teapa ta cu cenzura in sange si incearca sa-si impuna pe a le lor cu fortza. Mai ai putin si scrii pe aici Arbeit Macht Frei! Si desenati impreuna cu hitleristul vostru zvastici in tara asta. Furci, cutite si topoare, de astea mai dispun oamenii in tara, sunt unelte cu ajutorul carora se asigura ca nu o sa duceti tara asta inca odata de rapa Bratienilor. Voi dupa ce furati, puneti paltoanele pe voi, va urcati in avioane si la Viena cu voi iar romanii mai saraci raman.

2019-11-18 00:52:41
Mihai

Vlad democratul! Instiga lumea la violenta fapt ce ar trebui pedepsit de lege. Ne aducem aminte de vremuri cand Ceausescu vorbea de democratie, libertate si prosperitate. Numai ca in 1989 poporul roman s-a saturat de democratia, libertatea si prosperitatea experimentata. Ultima metoda pentru a convinge poporul a fost folosirea armelor. Nu mai tine cu amenintarea Vlad. Incearca cu azil in Coreea de Nord, acolo poate functioneaza "democratia" ta.

2019-11-18 05:15:37
Romeo

Olguta,nu-ti fie frica de gazele din lagarele lui Iohanis,ca miros mai frumos decat basinile din psd.

Alte articole din: Ultimele Stiri