Advertising
Advertising
Absența lui Nicușor Dan de la Davos stârnește controverse. Ion Cristoiu, critici dure la adresa președintelui

Absența lui Nicușor Dan de la Davos stârnește controverse. Ion Cristoiu, critici dure la adresa președintelui
Scris deRealitatea.NET
Publicat20 ian. 2026, 16:43
SursăRealitatea PLUS
Ion Cristoiu îl critică pe Nicușor Dan, după ce președintele țării a decis să nu participe la întâlnirea de la Davos unde sunt prezenți liderii europeni. Analistul Realitatea PLUS explică de ce președintele României lipsește de la ediția din 2026 a Forumului Economic Mondial. Ion Cristoiu va fi prezent în platoul Realitatea PLUS mâine la ora 17.
Citește și
- 16:38Tribunalul Ilfov a stabilit ziua în care va judeca cererea de suspendare a Congresului Extraordinar PNL. Tabăra pro-Bolojan mai are de așteptat
- 16:18Avocatul Toni Neacșu, atac dur la adresa USR în cazul lui Dominic Fritz: „Au uitat de Fără penali în funcții publice”
- 15:56Liderl PNL, atac la Bolojan: „Vrea să ne transforme în partidul unui singur om”
- 14:57PSD pune CONDIȚII pentru a sprijini Guvernului Veștea: ce vor la schimb social-democrații
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























