Locale· 1 min citire

Fiica unui fost mare fotbalist, reţinută pentru agresiune asupra unui copil

Fiica unui fost mare fotbalist, reţinută pentru agresiune asupra unui copil

Fiica unui fost mare fotbalist, reţinută pentru agresiune asupra unui copil

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 28 iun. 2018, 16:39

Una dintre fiicele fostului mare fotbalist Iosif Rotariu este acuzată că a agresat un copil de doi ani, la creşa deţinută de tatăl său, unde este îngrijitoare. 

Copilul este internat cu fractură picior, iar cazul a ajuns în atenţia autorităţilor după ce o mamă a relatat agresunea şi urmările ei pe o reţea de socializare.

Romina, fiica lui Rotariu, este cercetată pentru infracţiunile de purtare abuzivă şi lovire sau alte violenţe, după ce băiatul de 2 ani a ajuns în spital

„În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de purtare abuzivă şi lovire sau alte violenţe. Femia de 33 de ani a fost reţinută pentru 24 de ore şi este în continuare cercetată sub control judiciar”, a declarat purtător de cuvânt al IPJ Timiş pentru Realitatea TV.

sursă foto: FB/pressalert.ro

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Locale