Despăgubiri după o postare online. Un dascăl a dat în judecată un elev care l-a jignit pe Facebook

Despăgubiri după o postare online. Un dascăl a dat în judecată un elev care l-a jignit pe Facebook
O profesoară de limba română din Flămânzi a dat în judecată un elev, care i-a adresat cuvinte obscene în limba italiană pe Facebook. Băiatul de 16 ani a fost nemulţumit că primise nota 4 când a postat pe reţeaua de socializare jignirea. Femeia a acţionat în instanţă familie elevului şi a avut câştig de cauză, potrivit Realitatea TV.
Părinţii vor trebuie să plătească daune morale de 500 de lei şi cheltuieli de judecată în valoare de 700 de lei. Dascălul a cerut iniţial daune de 10.000 de lei şi scuze publice într-un ziar local.
Decizia magistraţilor nu este definitivă.
Citește și:
- 13:58 - Păcănelele, interzise într-un oraș din România: măsura, luată pentru combaterea dependenței jocurilor de noroc
- 10:12 - O femeie din Galați a murit după ce s-a intoxicat cu monoxid de carbon. Fiul ei a fost găsit în stare gravă
- 09:59 - Pensionari lăsați fără bani în Constanța: o poștăriță a falsificat zeci de semnături și le-a furat pensiile oamenilor
- 14:18 - Cinci vehicule implicate într-un accident pe podul central din Oradea: o persoană a ajuns la spital
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














