Advertising
Advertising
Medicul timișorean care l-a tratat și pe Nicu Covaci, trimis în judecată pentru ucidere din culpă

Medicul timișorean care l-a tratat și pe Nicu Covaci, trimis în judecată pentru ucidere din culpă
Scris deRealitatea.NET
Publicat30 mai 2025, 08:59
Actualizat13 mar. 2026, 20:29
Medicul Dorel Săndesc, managerul Spitalului Clinic Județean de Urgență din Timișoara, a fost trimis în judecată în dosarul unui accident rutier provocat aprilie 2018, în urma căruia o femeie a murit, câteva luni mai târziu, din cauza traumatismelor suferite. În toată această perioadă, medicul și-a tratat victima și a formulat un acord de recunoaștere a vinovăției, dar judecătorii nu l-au acceptat.
Citește și
- 12:32Noi întârzieri în dosarul retrocedărilor din Parcul IOR: instanța a schimbat completul de judecată
- 09:55Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 09:02Cuplu de români condamnat în Elveția, după ce au fraudat asigurările sociale cu accidente false. Inteligența artificială i-a dat de gol
- 08:36Captură record de droguri în Mexic: peste 24.000 de litri de metamfetamină lichidă, confiscate în Sinaloa
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























