Ruşii din Moscova sunt DISPERAŢI. Un bărbat merge pe străzi şi desenează pe maşinile lor.Sau e artă?

Ruşii din Moscova sunt DISPERAŢI. Un bărbat merge pe străzi şi desenează pe maşinile lor.Sau e artă?
Şoferii dintr-un cartier din Moscova s-au trezit într-o dimineaţă şi şi-au găsit maşinile cu diferite desene şi mesaje vopsite pe ele.
Uneori, opera de artă este realizată doar cu degetul, folosindu-se doar praful de pe maşini, alteori este utilizată vopseaua.
După diferite cercetări, autorităţile au ajuns la concluzia că "munca" îi aparţine artistului Nikita Golubev. El şi-a semnat creaţiile cu pseudonimul Pro Boy Nick. De fapt, nu doar maşinile servesc drept "modele" pentru acest bărbat rus, ci şi clădirile vechi sau pereţii propriei case.
Cum arată opera lui Pro Boy Nick, în Galeria Foto.
Citește și:
- 23:50 - Două decese și un caz grav, după un focar de sindrom respirator acut pe o navă de croazieră din Atlantic
- 23:15 - Dispute între Berlin și Washington, dar Friedrich Merz respinge ruptura de Trump: Nu renunţ la colaborarea transatlantică
- 22:38 - Iranul analizează răspunsul transmis de SUA la planul în 14 puncte pentru încetarea războiului din Orient
- 22:11 - Suedia reține un petrolier suspectat că face parte din „flota fantomă” a Rusiei: anunțul Gărzii de Coastă
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














