Advertising
Advertising
Ministrul Infrastructurii din Moldova ar fi vorbit cu șeful Gazprom înainte ca tot gazul rusesc să ajungă în Transnistria

Foto arhivă
Scris deIulian Budusan
Publicat5 dec. 2022, 15:48
SursăRealitatea
Ministrul Infrastructurii, Andrei Spînu, ar fi avut o discuție telefonică cu șeful Gazprom, Alexei Miller, înainte ca autoritățile de la Chișinău să ia decizia de a livra tot gazul venit de la ruși în luna decembrie celor de la Tiraspol.
Citește și
- 11:37Putin declară că Rusia e gata de negocieri de pace, pe fondul crizei carburanților provocate de atacurile ucrainene
- 11:14Aliatul lui Starmer se retrage din cursa pentru scaunul de premier al Marii Britanii. Candidatul pe care îl susține
- 11:13Caz șocant la Budapesta. Un angajat al ambulanței este acuzat că dezgropa cadavre și lua părți de corp uman
- 11:01Kim Jong Un amenință cu o nouă forță navală nucleară. Coreea de Nord vrea nave militare de 10.000 de tone
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























