Avionul care l-a preluat pe rănit a aterizat la Timişoara în jurul orei ora 10.00. Transferul pacientului s-a făcut după ce testele medicale de miercuri dimineaţă au permis acest lucru.
Bărbatul a rămas internat la Spitalul Judeţean Timişoara, unde a fost supus unei intervenţii chirurgicale. Medicii au constatat că avea un edem la nivelul coloanei cervicale.
Imagini emoționante de pe stadionul ”Toumba” din Grecia. Mii de suporteri ai echipei PAOK, ultim omagiu pentru cei șapte fani morți în accidentul din România - VIDEO
În cursul săptămânii trecute, joi, ceilalţi doi răniţi au fost duşi în Grecia, la Salonic. Unul a fost transferat la un spital, iar cel de-al doilea a plecat acasă.
Tot joi au fost repatriate, cu o aeronavă militară, trupurile celor şapte suporteri morţi în accident.
Marţea trecută, un microbuz de 8+1 persoane transporta zece suporteri ai echipei PAOK Salonic spre Franţa, la un meci de fotbal unde juca echipa lor favorită, iar în apropiere de Lugoj, microbuzul a izbit frontal un TIR. În urma accidentului, şapte persoane au murit, iar trei au fost rănite.