Transalpina se redeschide circulaţiei

Transalpina se redeschide circulaţiei
Şoferii vor putea circula din vară, pe Transalpina. Compania de Autostrăzi va redeschide şoseaua, după ce a câştigat în instanţă dreptul de a prelua drumul din administrarea societăţii Romstrade. Această firmă ar fi trebuit să termine modernizările, dar lucrările au fost blocate, timp de trei ani, după arestarea patronului Nelu Iordache, scrie digi24.ro.
A fost nevoie să se ajungă în instanţă, pentru ca Transalpina să fie preluată din nou de Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri.
Ion Tudor, director SDM Gorj: Este o bucurie și pentru noi și pentru gorjeni și pentru ardeleni și pentru toți care iubesc muntele și frumusețile acestei zone. Începem cu prioritățile: marcajele, parapetul în punctele cele mai periculoase, semnele de circulație.
Pentru ca CNADNR să poată însă să înceapă lucrările trebuie să aștepte mai întâi să se topească zăpada care are acum aproape 2 metri.
Mai mult pe digi24.ro.
Citește și:
- 22:12 - Anca Alexandrescu: ”Ilie Bolojan și miniștrii din interiorul guvernului preiau ministerele interimar și au 45 de zile la dispoziție să nenorocească definitiv țara”
- 20:41 - George Simion, în direct la Realitatea PLUS: ”Vrem la guvernare pentru a organiza alegeri corecte. AUR, dispus la concesii în favoarea României”
- 20:26 - Alertă în județul Maramureş. Vântul a antrenat praf de minereu steril neferos de pe trei iazuri
- 20:03 - Ziua internațională a piloților - Cezar Osiceanu
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














