Advertising
Advertising
Subprefectul de Harghita are COVID
19 oct. 2020, 18:55
coronavirus subprefect harghita
Articol scris de Scris de Andrei Zbîrnea
Subprefectul judeţului Harghita, Petres Sándor, a fost testat pozitiv la noul coronavirus, anunţul fiind făcut de acesta pe pagina sa de Facebook.
"Dragi cunoştinţe, după ce sâmbătă am făcut febră, azi am fost testat. Rezultatul e pozitiv. Probabil mâine vom vedea ce şi unde urmează. Aveţi grijă de voi, toate cele bune", a scris Petres Sándor, pe reţeaua de socializare.
Purtătorul de cuvânt al Instituţiei Prefectului, Adrian Pănescu, a precizat, conform AGERPRES, că subprefectul a purtat tot timpul mască de protecţie, atunci când s-a aflat la lucru, iar ancheta epidemiologică este în derulare.
De asemenea, s-a efectuat dezinfecţia spaţiilor din instituţie.
Citește și:
- 12:06 - ÎCCJ, decizie crucială în cazul lui Călin Georgescu. Ce se va întâmpla cu dosarul candidatului interzis
- 12:05 - Cum trebuie să îngrijești mușcatele vara. Ghid complet pentru flori bogate și sănătoase
- 12:00 - Sondaj: 31% dintre femei se simt discriminate la locul de muncă din cauza faptului că sunt mame
- 11:58 - Dieta Uglov: regimul alimentar asociat chirurgului rus care a trăit peste 100 de ani. Ce presupune
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














