Advertising
Advertising
Școlile și grădinițele în scenariul ONLINE, în creștere: peste 4.000/ Peste 8.500 - în scenariul VERDE

Școlile și grădinițele în scenariul ONLINE, în creștere: peste 4.000/ Peste 8.500 - în scenariul VERDE
Scris deIoana Stanescu
Publicat3 nov. 2020, 17:52
Actualizat3 nov. 2020, 17:55
Sursărealitatea.net, MEC
Ministerul Educaţiei şi Cercetării a anunţat, marţi, că, în acest moment, în 4.036 de unităţi de învăţământ preşcolarii şi elevii participă la activităţi/lecţii online, iar în 367 de şcoli au fost înregistrate cazuri de infectare cu noul coronavirus. În cele mai multe școli și grădinițe din România, învățarea decurge normal, copiii merg la ore. Numărul unităților de învățământ care au trecut în scenariul ONLINE a crescut față de ziua precedentă, fiind cu 206 mai multe decât luni.
Citește și
- 20:13Tragedie pe DN 67: Un bărbat de 33 de ani a murit într-un accident cu un TIR, în Vâlcea
- 17:52Apele Române amâna până joi dimineață scufundarea barjelor pe Dunăre pentru a evita riscurile. „Dacă există un minim risc, operațiunea se va anula”
- 21:49Avertisment de la Cernavodă: Reactorul 2 mai poate funcționa doar șapte zile din cauza secetei pe Dunăre. Când ar putea fi repornită Unitatea 1
- 21:17Arestat din cauza tupeului: I-a cerut bani polițistului care tocmai îl amendase
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























