Advertising
Advertising
Scandalul facturilor compensate. Subvenții de 2 lei pentru mulți români la gaze și curent

Compensații de 2 lei, pentru mulți români, la gaze și energie electrică. Foto/Profimedia
Scris deIulian Budusan
Publicat28 dec. 2021, 19:09
Actualizat28 dec. 2021, 19:28
SursăRealitatea
Doar 10% dintre consumatorii de gaze vor primi compensări în această iarnă. Cel puțin, asta susțin experții Asociaţiei Energia Inteligentă. Potrivit acestora, 15% dintre consumatorii de energie electrică vor beneficia de un discount de până la 30 de lei pe lună. Reprezentanții asociației spun că unii consumatori au semnalat că fie nu au primit compensaţii pe facturile la gaze şi energie, fie au primit discounturi de doar 1-2 lei/lună.
Citește și
- 18:00Ion Cristoiu: „Bătălia pe viață și pe moarte în Coaliție. Miza este ca USR să fie scos de la ciolan, măcar două zile”
- 16:51Schimbare majoră la medic. Programările online are putea deveni obligatorii. Ce se întâmplă cu istoricul medical?
- 16:41Laura Codruța Kovesi pierde procesul de la Atena. Instanța Supremă din Grecia a decis împotriva EPPO
- 16:34Negocieri la vârf: Ce premier acceptă UDMR într-un guvern minoritar
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























