S-a prefăcut oarbă timp de 28 de ani. Motivul este incredibil!

S-a prefăcut oarbă timp de 28 de ani. Motivul este incredibil!
Angoasele sociale şi frica de percepţia celor din jur sunt temeri de care oamenii care ne înconjoară suferă. Există persoane care se prefac că vorbesc la telefon sau care găsesc altfel de scuze, pentru a scăpa de "obligaţiile" sociale.
O astfel de poveste a trăit şi Carmen Jimenez, o femeie de 57 de ani, care trăieşte în Madrid. Pare incredibil, dar timp de 28 de ani ea s-a prefăcut că este oarbă, doar ca să scape de interacţiunea cu cei din jur.
"Mă săturasem să întâlnesc oamenii pe stradă, să mă opresc și să-i salut. N-am fost niciodată sociabilă şi, prefăcându-mă că sunt oarbă, am reuşit să scap de obligaţiile sociale", a afirmat femeia.
Familia s-a supărat foarte tare pe Carmen Jimenez că a recurs la acest tertip şi că i-a păcălit, iar apropiaţii au îndepărtat-o.
Citește și:
- 23:47 - Urmărire ca în filme pe A2. Un șofer căutat pentru furt și conducere fără permis s-a răsturnat cu mașina
- 23:40 - Un pui de urs abandonat și deshidratat a fost salvat de pe traseul Brașov Marathon
- 23:15 - Proteste la Judecătoria Alba Iulia: activitatea instanței va fi suspendată parțial săptămâna viitoare
- 23:04 - Nava unde au murit trei pasageri din cauza hantavirusului a primit autorizație să reia cursele
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














