Advertising
Advertising
Regulamentul instituției care verifică acuzațiile de plagiat nu va mai fi modificat! Sorin Cîmpeanu: "Nu vor fi modificări cât timp sunt eu ministru"

Sorin Câmpeanu, ministrul Educației / Foto: Inquam / Octav Ganea
Scris de Dana Bărăgan Publicat: 3 aug. 2021, 15:08
Ministrul Educației, Sorin Cîmpeanu, a anunțat, astăzi, că renunță la modificările propuse la regulamentului Consiliului Naţional de Atestare a Titlurilor, Diplomelor si Certificatelor Universitare (CNATDCU), afirmând că a „luat act” de opiniile exprimate până în prezent în spațiul public și că nu vor fi alte modificări propuse nici pe viitor, în timpul mandatului său.
Citește și
- 18:17Uniformele școlare ar putea deveni obligatorii din septembrie. Proiectul de lege a ajuns în Parlament
- 16:18Avocatul Toni Neacșu, atac dur la adresa USR în cazul lui Dominic Fritz: „Au uitat de Fără penali în funcții publice”
- 15:56Liderl PNL, atac la Bolojan: „Vrea să ne transforme în partidul unui singur om”
- 15:24Decizie radicală a Parlamentului polonez împotriva marilor companii petroliere. Taxă de 60% pe profiturile făcute în urma războiului din Iran
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























