Rata de infectare în București a crescut la 3,63/mie. Indicatorul s-a DUBLAT într-o săptămână

Ambulanțe COVID
Rata de incidența cumulată calculată la 14 zile în București a crescut joi la 3,63/mie, potrivit datelor transmise de Direcția de Sănătae Publică.
Miercuri, Capitala a depășit pragul de 3/mie și a intrat în scenariul epidemiologic roșu, care a impus o serie de restricții suplimenatare și reducerea unor activități.
În interval de o săptămână, indicatorul care arată dinamica infectărilor cu Sars CoV-2 a crescut de aproape 2 ori și jumătate.
13.01.2022 – ora 10:00 – valoarea de 3.63
12.01.2022 – ora 10:00 – valoarea de 3.32
11.01.2022 – ora 10:00 – valoarea de 2.97
10.01.2022 – ora 10:00 – valoarea de 2.57
9.01.2022 – ora 10:00 – valoarea de 2.17
8.01.2022 – ora 10:00 – valoarea de 1.76
7.01.2022 – ora 10:00 – valoarea de 1.42
Citește și:
- 06:59 - Liderul unei grupări religioase din Cluj, arestat pentru că ar fi agresat cel puțin patru minore. Cum acționa bărbatul
- 23:36 - Kelemen Hunor: „Nu putem doborî nicio dronă, deși intră peste noi”
- 23:32 - Kelemen Hunor, avertisment dur: „Dacă îl alegi pe Tomac, îl alegi pe Băsescu. Acest guvern este o invenție românească, un monstru când aprinzi lumina”
- 23:07 - Incendiu în apropierea unei pensiuni din Sulina. Pompierii au intervenit cu ambarcațiuni pentru stingerea focului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























