Actual· 1 min citire

Pompierii intervin după ce o mașină s-a izbit de o staţie de carburanţi, la Tecuci. Rezervorul autoturismului s-a fisurat

19 ian. 2024, 21:04
Actualizat: 19 ian. 2024, 21:04
Pompierii intervin după ce o mașină s-a izbit de o staţie de carburanţi, la Tecuci

Pompierii intervin după ce o mașină s-a izbit de o staţie de carburanţi, la Tecuci

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: Realitatea.NET

Pompierii din Tecuci intervin, vineri seară, după ce un autoturism scăpat de sub control a lovit o staţie de carburanţi. În urma incidentului, rezervorul maşinii s-a fisurat şi există scurgeri de combustibil.

Conform ISU Galaţi, Detaşamentul de pompieri Tecuci s-a deplasat, vineri seară, cu o autospecială de stingere pentru a asigura măsurile necesare la un accident care a avut loc la o staţie peco de la intrarea în localitate, relatează News.ro.

În condiţii de ploaie, şoferul unui autoturism a atins o bordură şi a ricoşat într-o staţie de furnizare de combustibil. Rezervorul maşinii a fost fisurat şi există scăpări minore de combustibil.

A fost sistată furnizarea de combustibil, astfel că nu există pericole majore, transmit pompierii.

Din informațiile existente, șoferul nu are nevoie de îngrijiri medicale.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual