Advertising
Advertising
Omagiu pentru Harry Belafonte în inima Harlem-ului
14 feb. 2017, 11:38
Actualizat: 14 feb. 2017, 11:40

Omagiu pentru Harry Belafonte în inima Harlem-ului
Articol scris de Scris de Alexandra Zărnescu
Sursă: REALITATEA.NET
Harry Belafonte va împlini 90 de ani la începutul lunii martie. Starul s-a născut în cartierul Harlem din New York, iar edilii metropolei au decis să celebreze evenimentul, oferindu-i un tribut pe măsură.
Numele celebrului actor, cântăreț și militant pentru drepturile comunității afro-americane va fi dat unei filiale noi ale Bibliotecii Publice din New York, una dintre cele 92 de filiale de pe tot cuprinsul orașului.
Regele muzicii calypso a declarat că ”Harlem ocupă un loc foarte special în inima mea și sunt extrem de onorat să am, de acum, un loc special în Harlem.”
Citește și:
- 11:07 - Sute de credincioși se închină sâmbătă la moaștele Sfintei Matrona. Oamenii cer ajutor pentru vindecare
- 09:23 - Accident grav în București: un autobuz și un tramvai s-au izbit în intersecție. Un pasager a fost rănit și transportat la spital
- 09:18 - Meteorologii anunță când vine vara în România. Temperaturile sar de la 12 la 28 de grade în doar câteva zile
- 08:52 - Ciolacu: „Schema SAFE a fost făcută de Guvernul Bolojan. E disperat că va fi demis și minte cu nerușinare!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














