Actual· 1 min citire

O autospecială de deszăpezire a luat FOC în mers, pe DN2! Șoferul s-a salvat în ultimul moment - Mașina a ars ca o torță

Autospecială deszăpezire în flăcări / Captură foto News Bucovina

Autospecială deszăpezire în flăcări / Captură foto News Bucovina

Publicat23 ian. 2022, 12:25
SursăRealitatea PLUS

Un utilaj de deszăpezire a luat foc pe DN 2, la Dărmănești, în județul Suceava. Flăcările ar fi pornit după o defecțiune la sistemul de frânare. 

Incendiul s-a produs în timp ce autospeciala se afla în mers.

Șoferul a reușit să iasă la timp din mașină și a scăpat nevătămat. Vehiculul în schimb a ars ca o torță, în ciuda intervenției pompierilor ajunși la fața locului.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual