Actual· 1 min citire

Medicii, miting şi grevă generală, în iunie

Medicii, miting şi grevă generală, în iunie

Medicii, miting şi grevă generală, în iunie

Publicat14 apr. 2016, 12:30
Actualizat14 apr. 2016, 13:23

Federaţia SANITAS are în plan o serie de pichete şi proteste. Potrivit Realitatea TV, pe 15 iunie, medicii vor organiza un miting în faţa Guvernului. 

Angajaţii din sistemul sanitar declanşează protestele. Medicii au anunţat că vor picheta ministerele, iar pe 15 iunie vor organiza un miting în faţa Guvernului.

Ei sunt nemulţumiţi pentru că salariile angajaţilor din sistemul sanitar nu vor creşte cu 25%, aşa cum li se promisese anul trecut.

În plus, vor ca salariaţii angajaţi pe aceleaşi posturi şi care au aceeaşi vechime să nu mai aibă lefuri diferite, aşa cum se întâmplă acum.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual