Advertising
Advertising
Măsuri de CRIZĂ ca urmare a exploziei de infectări: Bolnavii COVID, transportați cu microbuzele ISU

Măsuri de CRIZĂ ca urmare a exploziei de infectări: Bolnavii COVID, transportați cu microbuzele ISU
Scris deRealitatea.NET
Publicat9 oct. 2020, 08:42
Actualizat9 oct. 2020, 09:20
Valul de noi infectări obligă autoritățile să găsească soluții rapide pentru transportul și îngrijirea bolnavilor de coronavirus. În Bucuresti, cazurile ușoare sunt transportate cu microbuzele Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU), pentru că sunt multe persoane care au nevoie de asistență medicală. După fiecare transport, mașinile merg la decontaminare la un centru special. relatează Realitatea PLUS.
Citește și
- 19:21Imagini șocante: mașină cuprinsă de flăcări după un accident
- 23:19Putin, telefon surpriză de ziua lui Trump. Despre ce au discutat cei doi lideri
- 23:09Apelul Cristelei Georgescu către părinți: „Să le dăm copiilor nu doar un nume de sfânt, ci un reper moral. Citiți-le viețile sfinților!”
- 23:01Schimbare de strategie la Palatul Victoria. Adrian Veștea continuă programul lui Bolojan, dar anunță excepții: „Nu poți tăia la paușal. Vom analiza de la caz la caz, au fost zone vulnerabile afectate”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























