Advertising
Advertising
Lovitură de teatru: PSD nu va mai sesiza CCR în legătură cu Legea bugetului de stat. Ce PLANURI au social-democrații

Liderul PSD, Marcel Ciolacu
Scris deDana Bărăgan
Publicat8 mar. 2021, 13:28
Actualizat8 mar. 2021, 13:41
Social-democrații nu vor sesiza Curtea Constituțională a României în cazul bugetului de stat pe anul în curs, adoptat miercurea trecută în Parlament, și asta deoarece termenul pentru sesizarea CCR a expirat sâmbătă. Un anunț în acest sens a fost făcut chiar de către liderul PSD, Marcel Ciolacu, care susține însă că social-democrații urmează să analizeze dacă „sunt suficiente elemente de ilegalitate” în lege pentru a o ataca în contencios administrativ, la Curtea de Apel.
Citește și
- 17:52Apele Române amâna până joi dimineață scufundarea barjelor pe Dunăre pentru a evita riscurile. „Dacă există un minim risc, operațiunea se va anula”
- 21:49Avertisment de la Cernavodă: Reactorul 2 mai poate funcționa doar șapte zile din cauza secetei pe Dunăre. Când ar putea fi repornită Unitatea 1
- 21:17Arestat din cauza tupeului: I-a cerut bani polițistului care tocmai îl amendase
- 20:52Incident grav la un exercițiu militar în România: Parașutist rămas suspendat de avion după un salt ratat VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























