Advertising
Advertising
Leul pierde teren în fața principalelor valute
10 apr. 2019, 13:28
Actualizat: 10 apr. 2019, 13:20

Leul pierde teren în fața principalelor valute
Sursă: REALITATEA.NET
Leul pierde teren în fața principalelor valute. BNR a anunţat un curs de referinţă de 4,7611lei/euro, față de 4,7526 lei/euro, în creştere de 0,18% faţă de nivelul anterior.
Moneda națională a pierdut teren și în fața dolarului american, dar și a francului elvețian. Moneda americană a crescut de 4,2157 lei la 4,2223, iar cursul francului elveţian a crescut de la 4,2198 lei la 4,2203.
Citește și:
- 20:37 - Decizie istorică la Bruxelles: Uniunea Europeană deschide primele negocieri de aderare cu Ucraina și Republica Moldova
- 20:16 - Avertisment de la Washington: stocurile de gaze ale Europei, la minimul ultimilor cinci ani, iar SUA „nu mai au gaz suplimentar de oferit”
- 19:55 - Tensiuni în Irlanda de Nord. Oana Țoiu atrage atenția asupra riscurilor de securitate pentru românii de acolo
- 19:27 - Cum arată ultima variantă a Cabinetului Tomac? Trei vicepremieri în viitorul Guvern
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























