Incendiu violent într-un bloc din Timişoara

Incendiu violent într-un bloc din Timişoara
Momente de spaima la Timisoara pentru locatarii unui bloc din zona Torontalului, luni noaptea. Un incendiu izbucnit la unul dintre apartamentele aflate la primul nivel al imobilului a semanat panica, dupa ce fumul a invadat mai multe locuinte.
Focul izbucnise intr-un apartament unde locuiesc doua femei cunoscute cu probleme psihice.
Ambulantele si pompierii au venit in mare graba la locul incendiului. Potrivit vecinilor, citati de opiniatimisoarei.ro, cele doua femei obisnuiau sa adune in locuinta tot felul de gunoaie, iar apartamentul era debransat de la curent si gaz din pricina datoriilor acumulate la intretinere. Cum cele doua foloseau lumanari, este posibil ca tocmai de la acestea sa fi pornit focul.
Pompierii au reusit sa stinga rapid incendiul si au deschis o ancheta pentru a stabili cu precizie ce s-a intamplat.
Citește și:
- 21:38 - Premierul desemnat al României și-a prezentat programul de guvernare, în exclusivitate, în presa străină
- 20:37 - Decizie istorică la Bruxelles: Uniunea Europeană deschide primele negocieri de aderare cu Ucraina și Republica Moldova
- 20:16 - Avertisment de la Washington: stocurile de gaze ale Europei, la minimul ultimilor cinci ani, iar SUA „nu mai au gaz suplimentar de oferit”
- 19:55 - Tensiuni în Irlanda de Nord. Oana Țoiu atrage atenția asupra riscurilor de securitate pentru românii de acolo
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























