Actual· 1 min citire

Imagini ȘOCANTE și acuzații grave la Spitalul Elias! O pacientă, izolată într-un salon fără toaletă, folosește pungi și pamperși 

24 aug. 2020, 15:48
Actualizat: 24 aug. 2020, 15:49
Spitalul Elias București

Spitalul Elias București

Articol scris de Ioana Stanescu
Sursă: Realitatea PLUS

Acuzații grave la Spitalul Elias! O pacientă, suspectă de COVID-19 susține că a fost izolată într-un salon fără toaletă, relatează Realitatea PLUS. Femeia povestește că i s-a cerut să nu părăsească încăperea, iar pentru a-și face nevoile i s-au adus saci.

Revoltată, pacienta a filmat tot ce se întâmplă în spital.

„Vii să te operezi, la Spital, la Elias, de hernie ombilicală, te bagă pe izolare din cauza COVID, într-un salon fără toaletă. Îți aduc o ploscă, niște saci și pamperși, să-ți faci nevoile în saci și-n ploscă. Faci nevoia mică în ploscă, răstorni în sac și după aceea le pui în cutie și când o veni  infirmiera să le ia , le ia. Inuman”, relatează pacienta potrivit unei înregistrări video difuzate de Realitatea PLUS.

Realitatea PLUS transmite că a cerut reprezentanților unității medicale un punct de vedere, însă nu a primit o reacție oficială până în momentul difuzării materialului.

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual