Doi tineri au murit asfixiați după ce un mal de pământ a căzut peste ei! Poliția a deschis dosar penal

Anchetă poliție
Doi bărbați, de 23 și de 27 de ani au murit axfixiați după ce un mal de pământ a căzut peste ei, scrie realitateadeconstanta.net.
Doua persoane surprinse de un mal de pământ într-o fostă cazemată a unei ferme din localitatea Piatra, judeșul Constanța.
Din primele verificări a reieșit faptul că cei doi tineri ar fi efectuat o săpătură în incinta saivanului, sub o placă de beton, descoperind un gol, în care ar fi intrat amândoi, iar ulterior s-ar fi asfixiat, transmite IPJ Constanța.
La fața locului au intervenit pompierii militari cu mai multe autospeciale de stingere, descarcerarea și echipaje SMURD și SAJ.
Pacienții au fost declarati decedati de echipajul SMURD C.
În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
Citește și:
- 08:25 - Summitul B9, găzduit la București în plină criză politică. Cei mai importanți lideri europeni, așteptați în România
- 23:42 - Amendă de 5.000 lei pentru un șofer prins în centrul Capitalei cu o cifă: bărbatul nu avea autorizaţie pentru Zona A - FOTO
- 23:34 - Suspect arestat în Austria după contaminarea unor borcane cu mâncare pentru bebeluși
- 23:00 - Șofer din Maramureș, amendat cu 5.000 lei după mai multe depășiri periculoase: conducătorul auto, filmat din elicopter
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














