Actual· 1 min citire

Ciprian Ciucu, după ce a trecut moțiunea de cenzură:”Noi mergem mai departe cu Ilie Bolojan”

Ciprian Ciucu și Ilie Bolojan

Ciprian Ciucu și Ilie Bolojan

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 5 mai 2026, 15:33

Primarul General al Capitalei, Cirpian Ciucu, a declarat marți, după ce moțiunea inițiată de PSD, AUR și grupul PACE a trecut, că PNL merge mai departe cu Ilie Bolojan.

”Moțiunea suveranistă, antieuropeană a trecut.

Noi mergem mai departe cu Ilie Bolojan! Nu pentru un om, ci pentru principiile pe care le întruchipează.

Sus inima!”, a scris Cirpian Ciucu pe Facebook.

Cu toate acestea, prim-vicepreşedinte PNL, Cătălin Predoiu, a afirmat că liberalii nu ar trebui să renunţe la guvernare.

Biroul Politic Național al PNL se va întruni într-o ședință în format extins, la ora 17:00, în cadrul căreia liberalii vor decide soarta lui Ilie Bolojan.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual