Cioloş: DNA va avea un sediu nou

Cioloş: DNA va avea un sediu nou
Guvernul a satisfăcut toate solicitările Direcţiei Naţionale Anticorupţie legate de buget pe care le-a avut în acest an şi este în pregătire un nou sediu mare al DNA, a spus joi premierul Dacian Cioloş.
Premierul a fost întrebat la Europa FM cum comentează faptul că de cel puţin 2 ani şeful DNA solicită mai mulţi bani pentru a angaja procurori anticorupţie, având în vedere că aproximativ 200 de procurori se ocupă de peste 7.000 de dosare.
"Guvernul a satisfăcut toate solicitările DNA pe care le-a avut în acest an vizavi de buget, chiar şi pentru sediu. E în pregătire un nou sediu mare, la solicitarea DNA. Vă reamintesc faptul că am transferat câteva zeci de poliţişti judiciari pe care i-a solicitat DNA, sunt tot posturi de specialişti care ajută la prelucrarea dosarelor. Nu am refuzat, din ce ştiu eu, nimic din ce a solicitat DNA în acest an din acest punct de vedere", a arătat Cioloş.
Citește și:
- 22:51 - Diferențe salariale în România: 76% dintre angajatori recunosc că plătesc diferit angajații pe funcții similare
- 22:31 - Ziua și mentenanța la ANAF. Site-ul instituției și SPV-ul au picat din nou, la doar 24 de ore de la ultima reparație
- 22:14 - Fost judecător CSM: „Nicușor Dan nu mai poate propune un tehnocrat. PSD are prima șansă la desemnarea premierului”
- 21:47 - De la 0 la 300 km/h într-o singură secundă! Un inventator din Vaslui susține că a creat mașina viitorului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













