Cea mai ingenioasă metodă de furt de pe litoralul românesc. Turiștii, victime sigure dacă fac așa ceva

Cea mai ingenioasă metodă de furt de pe litoralul românesc. Turiștii, victime sigure dacă fac așa ceva
Turiștii de pe litoralul românesc sunt expuși numeroaselor tentative de furt, metodele folosite de hoți fiind din ce în ce mai ingenioase.
Una din metodele preferate de hoți, care face sute de victime pe litoralul românesc, este cea cu ziarul.
Infractorii își aleg victimele dintre turiștii care stau la terase și care își țin obiectele de valoare pe masă (portofel, telefon, chei de mașină, etc). Apoi, încearcă să le distragă atenția cu diverse lucruri de vânzare sau intră pur și simplu într-o discuție. În timpul acesta, plasează, aparent neglijent, un ziar împăturit pe masă.
La terminarea conversației, hoțul își ia ziarul, dar și obiectul personal al victimei aflat pe masă.
Ulterior, în aglomerație, o asemenea persoană este imposibil de depistat, mai ales că operează în grup și își transmit unii altora bunurile furate.
Citește și:
- 23:50 - Două decese și un caz grav, după un focar de sindrom respirator acut pe o navă de croazieră din Atlantic
- 23:15 - Dispute între Berlin și Washington, dar Friedrich Merz respinge ruptura de Trump: Nu renunţ la colaborarea transatlantică
- 22:56 - Accident fatal în Suceava: o femeie a murit după ce a fost lovită de tren
- 22:38 - Iranul analizează răspunsul transmis de SUA la planul în 14 puncte pentru încetarea războiului din Orient
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














