ALERTĂ la Spitalul de Copii din Timișoara! O întreagă secție, zguduită de o bubuitură puternică: ce s-a întâmplat, de fapt

ALERTĂ la Spitalul de Copii din Timișoara! O întreagă secție, zguduită de o bubuitură puternică: ce s-a întâmplat, de fapt/ Arhivă foto
A fost alertă la Spitalul de Copii din Timișoara după ce o bubuitură puternică a zguduit una dintre clădiri. Incidentul a avut loc în laboratorul de imagistică, acolo unde ar fi fost înregistrate scăpări de heliu în zona aparatului RMN. Pompierii au fost chemați de urgență.
Alarmă, joi dimineața, la Spitalul de Copii "Louis Turcanu" din Timișoara, după ce o bubuitură puternică a zguduit una dintre clădiri, care adapostește laboratorul de imagistică.
De îndată au fost chemati pompierii. Din primele date, ar fi fost înregistrate scăpari de heliu în zona aparatului RMN, aflat la parterul clădirii.
Incendiu la Spitalul din Mizil! O doză electrică din incinta unității medicale a luat foc: 11 persoane s-au autoevacuat
Nu au fost evacuați pacienți sau personal medical.
"Cercetările pompierilor au arătat că nu a fost niciun pericol la Spitalul "Louis Țurcanu". De vină a fost evacuarea de gaz de răcire care a produs un zgomot puternic, și au fost înregistrate doar degajari de heliu.
Incendiu la Spitalul Județean Timișoara: intervenție în forță a pompierilor - VIDEO
Conform procedurii, pentru a se asigura că nu s-a produs vreun incendiu, cadrele medicale au alertat pompierii. Activitatea în Spitalul de Copii din Timișoara se desfășoară normal și în siguranță", transmit medicii, potrivit pentru opiniatimisoarei.ro.
Citește și:
- 23:14 - Cristian Mungiu, după ce a câștigat marele premiu la Cannes: „Starea lumii de astăzi nu este bună. Societățile sunt fracturate și radicalizate”
- 22:56 - Cristian Mungiu a câștigat trofeul Palme d'Or la Cannes pentru filmul Fjord. Regizorul român intră în istoria cinematografiei europene
- 22:33 - Mitică Dragomir, nemulțumit de cele 10 luni cu Bolojan premier: „De 5 luni de zile am oprit șantierele, nu mai fac nimic”
- 22:17 - Mitică Dragomir a dat cărțile pe față: „Nicușor Dan și Ilie Bolojan nu s-au iubit niciodată. L-a numit premier pentru cota de încredere”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













