Advertising
Advertising
Pericolul de pe Transalpina a fost înlăturat! Cea mai înaltă șosea din România, redeschisă
Pericolul de pe Transalpina a fost înlăturat! Cea mai înaltă șosea din România, redeschisă
Scris de Realitatea.NET Publicat: 4 aug. 2016, 09:56
Stâncile desprinse de pe un versant, care riscau să cadă pe DJ 106 E şi două locuinţe din localitatea Tilişca, judeţul Sibiu, au fost înlăturate cu o macara de mare tonaj şi cu ajutorul unor alpinişti utilitari, intervenţia durând mai mult de şase ore. După acţiune, localnicii evacuaţi s-au întors acasă.
Citește și
- 19:19Serviciile de informații avertizează: Inteligența Artificială va putea prăbuși guverne în câteva luni
- 18:41Radiografia fiscală a Cabinetului Veștea: Diagnoză corectă a ANAF, dar fără calendar de tratament. Marile capcane pentru mediul de afaceri
- 18:15Protest la Parlament: Funcționarii publici intră în grevă japoneză în plină învestire a Guvernului
- 17:40Scântei în Parlament: Alexandru Rafila (PSD) și Ștefan Lőrincz (USR), replici tăioase pe tema Cabinetului Veștea și a „moștenirii” Bolojan
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























