Advertising
Advertising
Greşeala pe care o facem cu toţii iarna. Locuinţele sunt mai reci, iar facturile sunt foarte mari

Greşeala pe care o facem cu toţii iarna. Locuinţele sunt mai reci, iar facturile sunt foarte mari
Scris de Realitatea.NET Publicat: 27 nov. 2016, 15:12
Oamenii încep să folosească centrala începând cu luna octombrie şi se folosesc de ea zilnic, până în martie sau aprilie. Acest eveniment coincide cu trecerea la ora de iarnă, cu scăderea temperaturilor şi, mai ales, cu un cuantum ridicat al facturilor de căldură. Încălzirea locuinţelor reprezintă peste 70% din întreaga energie consumată într-o locuinţă. Astfel, prin reducerea acesteia, nu numai că facturile nu vor mai fi atât de costisitoare, dar se vor reduce şi emisiile de carbon.
Citește și
- 17:16Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic
- 16:34Tensiuni maxime la audieri: Romeo Lungu (PSD) reclamă haos la numărarea voturilor din comisie și negocieri intense în culise
- 16:24Evaziune la firmele de livrări: Anchetă penală pentru un prejudiciu de 23 de milioane de lei
- 16:08Guvernul Veștea prinde contur: Primii miniștri propuși au trecut de audierile din comisii VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























