Advertising
Advertising
Anunţ bombă de la ministrul Muncii: impozitare progresivă de la 1 ianuarie 2018

Anunţ bombă de la ministrul Muncii: impozitare progresivă de la 1 ianuarie 2018
Scris deFlorentina Balasoiu
Publicat6 apr. 2017, 10:21
Actualizat6 apr. 2017, 16:27
Lia Olguța Vasilescu, ministrul Muncii, i-a luat fața ministrului Finanțelor și a anunțat, într-o declarație făcută Realității TV, că de la 1 ianuarie vom trece la impozitarea progresivă, cu două cote, 0 și 10 la sută. De asemenea, presiunea fiscală asupra muncii va scădea de la 43 la 35 la sută. Deși, la prima vedere, măsura ar încuraja creșterea veniturilor, economiștii sunt destul de rezervați şi susţin că majorările salariale se vor simţi numai în cazul bugetarilor
Citește și
- 19:49Tânăr de 24 de ani, arestat după ce a convins o copilă de șapte ani să îi trimită materiale pornografice. Cum a racolat-o
- 19:36Ilie Bolojan, la recepția de Ziua SUA: „Militarii americani reprezintă coloana vertebrală a NATO în regiune”
- 18:53Negocieri eșuate pentru noul Guvern: PSD respinge oficial rotativa propusă de USR
- 18:27Verdict de la Bruxelles: România nu îndeplinește criteriile pentru trecerea la moneda euro
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























