Wimbledon, la un pas să fie amânat! Anunțul momentului în privința turneului câștigat de Simona Halep

Wimbledon, la un pas să fie amânat! Anunțul momentului în privința turneului câștigat de Simona Halep
Organizatorii turneului de tenis de la Wimbledon iau în calcul amânarea competiţiei pe iarbă, în contextul pandemiei de coronavirus.
Turneul de la Wimbledon, care a fost câștigat anul trecut de către Simona Halep, ar trebui să aibă loc între 29 iunie şi 12 iulie.
La ora actuală, sunt peste 19.522 de cazuri de infectare cu coronavirus în Marea Britanie.
1.228 de persoane au murit, iar Dirk Hordorff, vicepreședintele Federației Germane de Tenis, a anunțat că miercuri va fi făcut anunțul oficial în privința amânării turneului de la Wimbledon.
“Wimbledonul a anunțat că miercuri va fi o reuniune a consiliului sau de administrație, în cadrul căreia va fi luată decizia finală.
Decizia necesară a fost deja luată, iar Wimbledonul va anunță miercuri anularea turneului. Nu există niciun dubiu în această privința. Este un lucru necesar în situația actuală”, a spus Dirk Hordorff pentru Sky Sports.
Vezi mai multe detalii pe realitateasportiva.net.
Citește și:
- 15:28 - Nadia Comăneci, după ce a fost omagiată la 50 de ani de la Montreal 1976: Tot timpul mi-am dorit să îmi descopăr limitele
- 13:55 - Stadioanele de la Cupa Mondială 2026: topul arenelor care vor găzdui fazele finale
- 23:24 - Scandal uriaș la Câmpina: Antrenor de înot cercetat pentru agresiune sexuală asupra unei minore de 12 ani
- 17:30 - Nadia Comăneci va fi decorată de președintele Nicușor Dan la Palatul Cotroceni. 2026, anul dedicat Zeiței de la Montreal
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













