Sport· 1 min citire

Simona Halep a câştigat, 6-2, 6-0, cu Su Wei Hsieh la Eastbourne

Simona Halep a câştigat, 6-2, 6-0, cu Su Wei Hsieh la Eastbourne

Simona Halep a câştigat, 6-2, 6-0, cu Su Wei Hsieh la Eastbourne

Publicat25 iun. 2019, 20:55
Actualizat25 iun. 2019, 21:18

Simona Halep a câştigat, 6-2, 6-0, cu Su Wei Hsieh la Eastbourne. 

Simona Halep (27 de ani, 7 WTA) s-a calificat fără emoții în optimile de finală ale turneului de la Eastbourne, după o victorie impresionantă reușită în meciul din turul II cu Su-Wei Hsieh (33 de ani, 29 WTA), pe care a învins-o clar, scor 6-2, 6-0, după 55 de minute de joc.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport