Sport· 1 min citire

Simona Halep, în hohote de râs, după ce a ratat titlul la Doha

Simona Halep, în hohote de râs, după ce a ratat titlul la Doha

Simona Halep, în hohote de râs, după ce a ratat titlul la Doha

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 17 feb. 2019, 11:49

Simona Halep a fost învinsă de belgianca Elise Mertens cu 3-6, 6-4, 6-3, sâmbătă, în finala turneului WTA de la Doha (Qatar), dotat cu premii totale de 916.131 dolari.

Chiar dacă a ratat titlul la Doha, Simona Halep a fost într-o bună dispoziţie mentală, după meci. Românca a glumit cu reporterul Digisport trimis la faţa locului.

Iată cum a decurs conversația celor doi, potrivit Digisport:

Rep. Digi Sport: - Simona, cum te simți? Au trecut foarte puține momente de când s-a terminat finala.

Simona Halep: - Te-ai îmbrăcat la costum pentru că a fost finala?

Rep. Digi Sport: - Păi nu m-am îmbrăcat la costum și la Ostrava?

Simona Halep: - Ba da, dar ieri nu te-ai îmbrăcat la costum. Mai repetă o dată întrebarea te rog!

Simona Halep, campioană în 2014 şi semifinalistă anul trecut, a primit un cec de 84.850 dolari şi 305 puncte WTA. Belgianca este recompensată cu 158.895 dolari şi 470 de puncte WTA.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport