Sport· 1 min citire

Simona Halep, în cădere liberă! TOP 10 WTA poate fi de acum încolo doar o amintire frumoasă

Publicat14 iul. 2021, 13:53
Sursărealitateasportiva.net

Simona Halep se află acum în vacanţă, în Italia, acolo unde nu a primit cea mai bună veste pe care şi-o dorea.

După ani de dominaţie, Simona Halep nu va mai face parte din primele 10 jucătoare de tenis ale lumii, acolo unde la un moment dat a fost şi pe prima poziţie în clasament.

Dacă la începutul anului începea noul sezon de tenis în TOP 3 WTA, acum Halep nu se mai apropei deloc de acea poziţie.

Pentru a afla din ce cauză părăseşte Simona Halep TOP 10 WTA, intraţi pe realitateasportiva.net.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport