Sport· 1 min citire

Simona Halep. Elveţianul Roger Federer a vorbit despre sportiva din România

Simona Halep. Elveţianul Roger Federer a vorbit despre sportiva din România

Simona Halep. Elveţianul Roger Federer a vorbit despre sportiva din România

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 24 aug. 2015, 13:50

Jucătoarea Simona Halep, finalistă la Cincinnati, revine pe locul 2 în clasamentul WTA, cu 6.130 de puncte, conform ierarhiei ce a fost dată publicităţii luni

Românca a vorbit despre circuitul masculin de tenis: "Când mă uit la tenis, nu urmăresc alți jucători în afară de Roger Federer. Îmi place foarte mult cum joacă".

Reacţia elveţianului, nr. 2 ATP, nu a întârziat să apară:

"E drăguț că a spus asta. Am cunoscut-o la un eveniment Wilson, de anul trecut, de la New York. Este o fată foarte drăguță, foarte dulce. Sunt fericit că trece printr-o perioadă atât de bună ca cea de acum. Este o adevărată luptătoare. Știți, eu cred că este foarte în formă, mă bucur că e așa.

Se mișcă foarte bine. Mereu te aștepți să vezi multă creativitate la jocurile sale. Vine bine la fileu, se apără și atacă bine. Cred că are puțin din toate, așa că și mie îmi face plăcere să o urmăresc jucând de câte ori am ocazia".

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport