Sport· 1 min citire

Simona Halep, certată de Martina Navratilova

Simona Halep, certată de Martina Navratilova

Simona Halep, certată de Martina Navratilova

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 29 mar. 2019, 17:34

Simona Halep a fost eliminată de Karolina Pliskova în semifinalele de la Miami.

Martina Navratilova ştie şi de ce jucătoarea din România n-a reuşit să atingă finala.

"Suferă de sindromul impostorului, chiar dacă a câștigat un turneu de Grand Slam și a fost numărul 1 WTA", a spus fosta mare campioană, în timpul comentariului de la televiziunea BT Sport, preluată de Digisport, care a explicat şi ce înseamnă sindromul impostorului: te face să te simți vinovat(ă) și vulnerabil(ă) din cauză că, gândești tu, ocupi o poziție și te bucuri de privilegii care, poate, nu ți s-ar cuveni de drept. Dimpotrivă, efectul Dunning-Kruger te face să te consideri o victimă din cauză că, gândești tu, sigur ai fi îndreptățit(ă) să ocupi poziții și să primești recompense superioare.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport