Serena Williams, pusă la colţ de Roger Federer

Serena Williams, pusă la colţ de Roger Federer
Serena Williams a făcut un scandal-monstru în finala US OPEN cu Osaka, pe care a pierdut-o. Americanca i-a acuzat pe arbitri că o defavorizează, a ameninţat şi a trântit cu racheta de pământ.
Roger Federer (37 de ani), numărul 2 ATP, a criticat-o pe Serena Williams pentrru aceste fapte.
"În tenis, există arbitri care dau mai multe avertismente pentru coaching, alţii care dau avertisment pentru timpul dintre servicii. Când ştie că un jucător are, în general, un comportament nepotrivit, atunci arbitrul îl poate avertiza mai rapid. Alteori, când un jucător este cunoscut pentru firea lui liniştită, atunci cel din scaun are mai multă răbdare cu el. Cred că depinde de situaţie.
Au fost greşeli şi cred că ar trebuie să fie mai multă discreţie câteodată. În acelaşi timp, arbitrii trebuie să îşi facă treaba, asta vrem şi noi să facă. A fost înşelător şi un caz care poate fi studiat", a spus Roger Federer, preluat de digisport.ro.
Serena Williams a primit o amendă 17.000 de dolari pentru scandalul din finala US OPEN.
Citește și:
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
- 15:36 - Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la 's-Hertogenbosch după victoria în fața Elisei Mertens
- 15:23 - FRF a depus dosarul de candidatură pentru găzduirea la București a finalei UEFA Europa League în 2028 sau 2029
- 09:27 - Trump nu va fi prezent la primul meci găzduit de SUA la Cupa Mondială. Oficialul SUA care va conduce delegația americană
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























