Sport· 2 min citire

REDNIC, STEFAN CEL MARE SI PUNCTELE

1 dec. 2008, 12:00

REDNIC, STEFAN CEL MARE SI PUNCTELE

Realitatea.NETArticol scris de Realitatea.NET

Înaintea meciului cu Poli Iaşi, Mircea Rednic se teme cel mai tare de cel care a ieşit pe primul loc în topul Mari Români, Ştefan cel Mare. Sper ca Ionuţ Popa să nu-l transfere până la meciul de mâine, dar din câte ştiu eu statuia lui Ştefan cel Mare este la Vaslui, a glumit antrenorul echipei din... Ştefan cel Mare.
Text montaj
După 12 victorii consecutive în campionat, Mircea Rednic este convins că nu va avea o misiune uşoară în faţa celei mai incomode echipe din campionat, Poli Iaşi.

SINCRON: MIRCEA REDNIC 2,50 - 3,10
(este o echipă care a pus probleme echipelor mari care a adus puncte din deplasare, am urmărit-o la un meci din deplasare cu FC Argeş, cum a câştigat cu 2-0).

Rednic nu se teme atât de jucătorii lui Ionuţ Popa, cât de simbolul Moldovei, Ştefan cel Mare.

SINCRON: MIRCEA REDNIC 6,22 - 6,32
(Vă temeţi că Ionuţ Popa ar putea să îl aducă pe Ştefan cel Mare? Sper că nu sâmbătă, poate altădată, Ştefan cel Mare este laVaslui, acolo am văzut statuia lui, acolo este zona lui).

Pentru meciul cu Poli Iaşi, Mircea Rednic se va baza şi pe serviciile angolezului Ze Kalanga, accidentat la ultimile partide.
Caseta
Tip caseta: VTR Nr. caseta: 1216B T.C.: 59:10 - 59:54Durata0:44Sunet:
Headline


Echipa

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport